23948sdkhjf

Se listen: De kæmper om at bliver Årets Håndværker

Når der onsdag og torsdag kæmpes om at blive Årets Håndværker, så sker det i et rekordstort felt af dygtige og kompetente håndværksvirksomheder.

Peter Birkelund og Mads Teissøe fra Anmeld-Håndværker, som står bag den store event, har nemlig udvidet konkurrencen, så der i år konkurreres i hele 44 kategorier mod 23 sidste år.

Finalisterne til Årets Håndværker udvælges på baggrund af det forgangne års kundeanmeldelser på anmeld-haandvaerker.dk, der behandles efter en unik algoritme udviklet på DTU, som garanterer en objektiv og upartisk udvælgelse

- Vi glæder os enormt meget til at byde alle velkommen og fejre de mange dygtige virksomheder, som i år dyster om de eftertragtede priser, siger medstifter Peter Birkelund fra anmeld-haandvaerker.dk, der står bag awardshowet i Cirkusbygningen i København. Showet strækker sig over to dage, hhv. onsdag den 10. og torsdag den 11. april og det er med tv-kendissen Felix Smith som vært.

HER ER FINALISTERNE:

Årets Arbejdsmiljø
• Tag og Facade ApS
• Arensbach Tømrer og Snedker A/S
• Hornsherred Tømrer og Snedker ApS
• FALK TAG & FACADE ApS
• Svart Byg ApS
• Det' Maleren

Årets Håndværkerlærling
• Jean Valentin Pedersen. TRÆ & BUSK
• Haydar Arabaci, E.O Tømrer & Snedker ApS
• Harald Carlé Borgström, CARRASCO ApS
• Harald Carlé Borgström, MALERFIRMAET LYKKEBO ApS
• Frederik Holger Sørensen, CARRASCO ApS
• Magnus Poulsen, ROSKILDE FJORDENS EL A/S

Årets Anlægsgartner (0-4 ansatte)
• Anlægsgruppen v/Alexander Winther Jensen
• Anlægsgartner Kaj Ryom
• FLISEGARTNEREN.DK ApS
• Anlægsgartner John Larsson ApS
• Grønt Design v/Henrik Nielsen
• Claus Kusk Jensen

Årets Anlægsgartner (5-9 ansatte)
• MesterGartneren
• Pro-Anlæg ApS
• ANLÆGSGARTNERFIRMAET ANDREAS ApS
• NÆSTVED HAVESERVICE ApS
• Anlægsgartnerfirmaet Dahlgaard ApS

Årets Anlægsgartner (10+ ansatte)
• TRÆ & BUSK
• ANLÆGSGARTNER GOTTLIEB A/S
• KJÆRGAARD ANLÆGSGARTNER ApS
• Lidman-Haver A/S
• K.Nyholm Gartnerservice v/ Kasper Nyholm Jensen

Årets Boligbygger
• TRÆHUSE.DK A/S
• VISUEL A/S
• Villa.dk ApS
• ALTERNA HUSE A/S

Årets Brolægger
• Anlæg & Haveservice v/Peter Hansen
• Sydkystens Brolægning & Kloak v/Tom Ewers
• JJ Entreprenør & Anlæg
• ES Brolægger og Entreprenør v/Erik Hauge Skovmand
• Brolægning Sjælland ApS
• Anlægsservice v/Maximillian Zielinski

Årets El-installatør (0-4 ansatte)
• NORDSJÆLLANDS EL & ANTENNE ApS
• TechDan K/S
• Skovgaard-El
• JJ Electrical Consulting Aps
• TOP EL-TEKNIK ApS
• L&L Service installation IVS

Årets El-installatør (5-9 ansatte)
• Lystberg El-teknik ApS
• J.J. ELEKTRIC ApS
• ENERGIELEKTRIKEREN ApS
• A.A. EL-CENTER A/S

Årets El-installatør (10+ ansatte)
• ROSKILDE FJORDENS EL A/S
• HHR EL-TEKNIK ApS
• HILLERØD EL-SERVICE A/S
• LYDERS & SVEND G. A/S

Årets Energi Isolatør (0-4 ansatte)
• PAPIRULD AMAGER.DK ApS
• Isolatør.dk v/Anders Nørregaard
• Bentzen Papirisolering ApS
• A-Z ISOLERING OG TOTALENTREPRISE ApS
• Fredericia Isolering 2018 ApS
• Nips Service og Isolering v/Thomas Nytoft

Årets Energi Isolatør (5+ ansatte)
• KIRKEBYENS TAGSERVICE ApS
• TØMRERFIRMAET TJELLE BYG ApS
• DN Service v/Dennis Ks. Nielsen
• PAPIRULD DANMARK A/S
• Dansk Isolering ApS

Årets Total Entreprenør (0-4 ansatte)
• FREDLUND BYG ApS
• GFK HUSE ApS
• KM BYG VALLØBY ApS
• PEB Gruppen IVS
• Skjoldborg Byg v/Rene Skjoldborg Jørgensen
• SH Maskiner og Anlæg

Årets Total Entreprenør (5-9 ansatte)
• Byberg Byg Håndværkerfirma ApS
• ND TOTALBYG ApS
• ENTREPRENØRSELSKABET CASA CONCEPT ApS
• Laumann Entreprise ApS
• BOX BYG TOTALENTREPRISER ApS
• Byggefirmaet Hartel Group IVS

Årets Total Entreprenør (10+ ansatte)
• SCHIER HÅNDVÆRKER SERVICE ApS
• LA CARTA BYG ApS
• BADMODUL A/S
• EGERBYG A/S
• HHS BYG ApS
• LKN BYG A/S

Årets Gulvmand (0-4 ansatte)
• Tip Top Gulvafslibning v/K Olsen
• ZIEGLER ENTREPRISE ApS
• Halling Gulvservice
• Dueholms Gulvafslibning v/Lars Holger Dueholm
• Taeppebussen Fyn
• Pates gulve v. Morten pate

Årets Gulvmand (5+ ansatte)
• Gecko-Frb.Gulvservice
• Flex Gulvservice ApS
• DAVID'S BYGGE FIRMA V/DAVID ZIVANOVIC
• SJ GULV A/S
• HOLBÆK GULVENTREPRISE ApS
• SJ GULVSERVICE ApS

Årets Maler (0-4)
• Det' Maleren
• Holst Malerentreprise v/John Holst
• DK.MALER V/ Dorte Kristensen.
• Henriettemaler.dk v/Henriette Mørup Sørensen
• Malerfirmaet Lysholt Hansen v/ Sebastian Lysholt Hansen
• Daner's Malerservice ApS

Årets Maler (5-9)
• Schønemann & Co ApS
• DANMAG ApS
• Aleksander Malerfirma v/Aleksander Milkowski
• Møllers malerfirma ApS
• Malermester Mads Hansen
• LOBE MALERFIRMA ApS

Årets Maler (10+ ansatte)
• MALERFIRMAET LYKKEBO ApS
• MIDTVEST MALERFIRMA ApS
• Lindas malerfirma v/Linda Hansen

Årets Murer (0-4)
• Mester Murer ApS
• Murermester Morten Madsen
• lundholm montage
• Murermester J. Mauritzen
• CN. Håndværk v/Carsten Nielsen
• Meyers Murerservice v/Dennis Ascanius Meyer

Årets Murer (5-9)
• CARRASCO ApS
• Murerhuset ApS
• Murermester Runager ApS
• MURERMESTER CASPER LARSEN ApS
• MURERMESTER TONNY ERLEBEN ApS

Årets Murer (10+ ansatte)
• Murermester Tim Nielsen
• MURERMESTER JIMMY JACOBSEN ApS
• CB ENTREPRISER A/S
• Murerfirmaet Balthervin ApS

Årets Tagdækker (0-4)
• Klarup tagdækning ApS
• KJELLERUP TAGRENOVERING ApS
• Lamo Byg v/M Mogensen
• TM Tag og Facade ApS
• ISOPLASTICON ApS
• J.A. Tagservice ApS

Årets Tagdækker (5+ ansatte)
• Jysk Tagkompagni ApS
• MC TAG A/S
• SØFTEN TAGRENOVERING ApS
• Dansk Tagbyg ApS
• FALK TAG & FACADE ApS
• A-Z TAGTEKNIK A/S

Årets Tagmaler
• Jacob maler
• Egedal Tagservice ApS
• Aalborg Tagmaling ApS
• TAGMALER KIM BOLLERUP ApS
• Byens tagrens
• STOREBÆLT TAGRENS ApS

Årets Tømrer (0-4)
• E.O Tømrer & Snedker ApS
• Almind Clausen Tømrer&Tagrens ApS
• Tømrermester Hegelund
• Tømrermester Lars Jensen, Sejstrup ApS
• EM Byg & Konstruktion ApS
• NORDFYNS TØMRER/SNEDKER ApS

Årets Tømrer (5-9)
• SNEDKERFIRMAET GOODMANSERVICE ApS
• Voerså Tømrerservice/v Brian Mølgaard
• EJ BYG v/ Tømrermester Erik Juhl
• Tømrermester Mads Stadsgaard ApS
• Lander & Gerlach ApS
• Hornsherred Tømrer og Snedker ApS

Årets Tømrer (10-19)
• Helge Clausen Tømrer-Snedker-Murer
• Arensbach Tømrer og Snedker A/S
• LIND & BIRKEDAL ApS
• Ellerup Tømrerforretning ApS
• TØMRERFIRMAET LINDRUP BYG ApS
• LUNDGAARD TØMRER-SNEDKERFIRMA ApS

Årets Tømrer (20+ ansatte)
• KOED TØMRER- OG BYGGEFORRETNING ApS
• A-T Boligservice ApS
• EGON OLSEN & SØN A/S
• FA. KARL D. PETERSEN ApS
• KN BYG A/S
• TØMRER- OG SNEDKERFIRMA ARNE DANIELSEN A/S

Årets VVS'erS (0-4)
• RørVærk VVS
• Nordskov vvs
• LØKKEN VVS SERVICE & MARIEGAARDS VVS V/PEDER MARIEGAARD
• La Carta VVS ApS
• Parsberg & Andersen VVS ApS
• SANITETSKÆLDEREN ApS

Årets VVS'er (5-9)
• KENTHO VVS ApS
• HANSEN & BERG VVS ApS
• ERIK LARSEN & CO. ApS
• DYRSTRØM VVS ApS
• RAPVVS ApS
• NIVÅ VVS TEKNIK ApS

Årets VVS'er (10+ ansatte)
• STERNBERG VVS & GASTEKNIK A/S
• BRDR. FUGLSANG VVS A/S
• ØSTBLIK VVS ApS
• HILLESTRØMS VVS ApS
• K. HOLMGREEN & SØN ApS
• ALLAN VILLADSEN A/S

Årets Algebehandler
• Fliserensning.dk ApS
• TAGRENS A/S
• Service Nordic IVS
• NANOSTONE ApS
• Haslev Tagrens v. Arne Rasmussen
• Dansk Alge og Flise Rens ApS

Årets Blikkenslager
• Billes Varmeservice
• GENNER BLIK ApS
• Uc varmeservice
• Øens Blikkenslagermester

Årets ejendomssercie firma
AJ Ejendomsservice
• Michael Mikkelsen
• DCC-SERVICE ApS
• Stevns Multiservice
• DEPS IVS
• CT Multiservice

Årets Fugemand
• AL-Fugeservice v/Andreas Wehage Lund
• FugeSpecialisten ApS
• VESTFYNS FUGETEKNIK

Årets Glarmester
• Glarmester Braestrup ApS
• REEL GLAS ApS
• Millner montage

Årets Kloakmester
• Aunskov kloak og projektering ApS
• Zky Service
• Byrdal Kloak & Blik ApS
• Dybros IVS
• ENTREPRENØR ERIK FREDERIKSEN ApS
• HØJER & ZIEGLER ApS

Årets Låse & Sikringsfirma
• ALMSTEN SIKRING APS
• Vinkler Låse&Sikring
• LÅSESMEDEN HELSINGØR ApS
• DANSK LÅSESERVICE ApS

Årets Rådgiver
• Hulgaard Huse ApS
• ENERGI&BOLIGVEJLEDNING IVS
• KONSTRUKTØREN VARDE ApS
• BYG OG BOLIGHAANDTERING ApS
• TERMOVISION ApS
• Indretning & Interieur v/Marina Lise Lotte Lykkesteen

Årets Skadedyrsfirma
• AJ SKADEDYRSKONTROL ApS
• ROTTEFÆNGEREN ApS
• JP Multiservice ApS

Årets Varmepumpe firma
• CG Teknik og Service
• SMT-Varmepumper.dk
• Varmepumpemesteren IVS
• Huspumpen ApS
• js-varmepumper-byggeservice
• VARMEPUMPESYN ApS

Årets Varmeservice firma
• Jysk Varmeservice ApS
• ANDRESENS BIOENERGI A/S
• RTN BYG ApS
• DahlquistBioenergi

Årets Vinduespudser
• Selvsving ApS
• Krusells Multiservice ApS
• Flexservice ApS
• MM Service Herning IVS
Kommenter på artiklen
Tip redaktionen
Udvalgte artikler

Send til en kollega

0.094