23948sdkhjf

Se vinderne: Skulderklap til dygtige fagfolk

Det er altid dejligt at få ros og skulderklap for det arbejde man laver. Og da især, når rosen kommer fra tilfredse kunder.

Og netop kundernes vurderinger af håndværkerne har ligget til grund for den store konkurrence, som håndværkerportalen Håndværker.dk har gennemført i efteråret. Her har portalens håndværker-medlemmer om at blive deres regions bedst anbefalede fagmand i kampen om Håndværker.dk Prisen 2019.

I konkurrencen er det lykkedes de dygtige fagmænd at samle mere end 3.000 anbefalinger ind, og det er disse anbefalinger, der alene har afgjort, hvem der er løbet med sejren.

- Vi er stolte af, at håndværkerne har taget imod vores konkurrence med en så positiv og energisk tilgang. Det er lykkedes at samle mere end 4 gange så mange anbefalinger ind set i forhold til konkurrencen sidste år, og det viser et kæmpe engagement hos den enkelte. Vi kan se på de mange positive anbefalinger, at kunderne virkelig har tiltro til deres fagmand, og det smitter og giver branchen et bedre omdømme end den tidligere har haft, siger Thorsten Olsen, marketingdirektør hos Håndværker.dk.

Afgørende for samarbejdet
- At det udelukkende er brugerne selv, der bestemmer, hvem der skal vinde den eftertragtede pris, er enormt vigtigt for håndværkernes troværdighed. Det sker alene på baggrund af det gode håndværk og den gode service, som håndværkerne leverer dagligt.

Vi ønsker alle at blive bekræftet i, at det valg, vi træffer, er det rigtige, og derfor er det vigtigt, at man som bruger kan se, at håndværkernes arbejde er værdsat af tidligere kunder, det giver en tryghed, som er afgørende for at etablere et samarbejde, siger Thorsten Olsen

HER ER VINDERNE
På grundlag af kundernes vurderinger har Håndværker.dk fundet i alt 73 vindere fordelt på 6 regioner i udvalgte brancher.

Region Nordsjælland
Den bedst anbefalede Anlægsgartner: Lokal Gartneren
Den bedst anbefalede Elektriker: One El
Den bedst anbefalede Gulvlægger: Hs Gulvservice V/ Mikael Jensen
Den bedst anbefalede Hovedentreprenør: Hansen & Jensen Byg
Den bedst anbefalede Isolatør: Hus og Have Eksperten ApS
Den bedst anbefalede Maler: Malermester Ricky Lemvigh Larsen
Den bedst anbefalede Murer: PHD Byg ApS
Den bedst anbefalede Tagdækker: Landin & Heyco Byg & Entreprise ApS
Den bedst anbefalede Tømrer: Ims Byg Og Anlæg
Den bedst anbefalede VVS’er: Vvs Kraft ApS
Den bedst anbefalede Gulvafsliber: Hs Gulvservice V/ Mikael Jensen
Den bedst anbefalede Glarmester: Glarmester Sode
Den bedst anbefalede Kloakmester: Ravnsnæs Gruppen

Region Hovedstaden
Den bedst anbefalede Anlægsgartner: BS Landskabspleje A/S
Den bedst anbefalede Elektriker: Elternativet ApS
Den bedst anbefalede Gulvlægger: Frenning Gulve ApS
Den bedst anbefalede Hovedentreprenør: BABU-BYG ApS
Den bedst anbefalede Isolatør: Degn & Dreyer Entreprise A/S
Den bedst anbefalede Maler: Malerfirmaet NS ApS
Den bedst anbefalede Tagdækker: TL Tagservice/Benny Langtoft
Den bedst anbefalede Tømrer: JVS Tømrer
Den bedst anbefalede VVS’er: Finlow VVS A/S
Den bedst anbefalede Gulvafsliber: B. B. Jørgensen Gulvservice
Den bedst anbefalede Glarmester: Glarmester Frandsen Eftf.
Den bedst anbefalede Rådgiver: Arkitekt Hjælp
Den bedst anbefalede Kloakmester: DK Kloak & Ejendomsservice

Region Midtjylland
Den bedst anbefalede Anlægsgartner: SR Multiservice
Den bedst anbefalede Elektriker: LED-Installationer
Den bedst anbefalede Hovedentreprenør: Murer Mester Hansen
Den bedst anbefalede Isolatør: Aros Isolering
Den bedst anbefalede Maler: Malerfirma Blaaberg
Den bedst anbefalede Murer: Murer Mester Hansen
Den bedst anbefalede Tagdækker: Søften Tagrenovering ApS
Den bedst anbefalede Tømrer: Søften Tagrenovering ApS
Den bedst anbefalede VVS’er: Hedensted VVS Service A/S
Den bedst anbefalede Gulvafsliber: KA Gulvservice ApS
Den bedst anbefalede Rådgiver: DANSK BOLIGARKITEKTUR ApS
Den bedst anbefalede Kloakmester: Entreprenør Kim Falch

Region Nordjylland
Den bedst anbefalede Anlægsgartner: Korsgaard-Constructions
Den bedst anbefalede Hovedentreprenør: Jysk Flise & Fugeteknik v/ Jan Jørgensen
Den bedst anbefalede Isolatør: MT-Byg
Den bedst anbefalede Maler: Aalborg Malerfirma
Den bedst anbefalede Murer: Jysk Flise & Fugeteknik v/ Jan Jørgensen
Den bedst anbefalede Tagdækker: Karmdal Tagdækning ApS
Den bedst anbefalede Tømrer: Gaardbo byg
Den bedst anbefalede Gulvafsliber: Ideal Byg V Klaus Kristiansen
Den bedst anbefalede Rådgiver: Weisbjerg Rådgivende bygningskontruktører
Den bedst anbefalede Kloakmester: Korsgaard-Constructions

Region Sjælland
Den bedst anbefalede Anlægsgartner: NDH Entreprise v/Nikolaj Dam Hansen
Den bedst anbefalede Elektriker: Bilenberg El-Teknik ApS
Den bedst anbefalede Gulvlægger: Frandsen Tømrer- Og Snedkerfirma ApS
Den bedst anbefalede Hovedentreprenør: Nørskov Byg ApS
Den bedst anbefalede Isolatør: Varmeteamet ApS - Alt indenfor Varmepumper og Isolering
Den bedst anbefalede Maler: Malerfirma KS ApS
Den bedst anbefalede Murer: Dragsholm Murermester ApS
Den bedst anbefalede Tagdækker: ABC Byg Næstved
Den bedst anbefalede Tømrer: Frandsen Tømrer- Og Snedkerfirma ApS
Den bedst anbefalede VVS’er: Ib Nordmark VVS A/S
Den bedst anbefalede Gulvafsliber: Brøndums Gulvservice
Den bedst anbefalede Rådgiver: Arkitektfirmaet Arkon
Den bedst anbefalede Kloakmester: Fjordland Kloak & Anlæg aps
Den bedst varmepumpeinstallatører: Varmeteamet ApS - Alt indenfor Varmepumper og Isolering

Region Syddanmark
Den bedst anbefalede Anlægsgartner: SLE Service
Den bedst anbefalede Elektriker: Dahl & Drabæk ApS
Den bedst anbefalede Hovedentreprenør: Tømrerfirmaet Niels Larsen ApS
Den bedst anbefalede Maler: Malermester Harnov ApS
Den bedst anbefalede Murer: Murermester Johnny Lolk ApS
Den bedst anbefalede Tagdækker: Cp-Byg V/ Claus Pedersen
Den bedst anbefalede Tømrer: SydTømrerne ApS
Den bedst anbefalede VVS’er: Ole Hemmingsen VVS ApS
Den bedst anbefalede Gulvafsliber: Syddansk Håndværkerservice
Den bedst anbefalede Rådgiver: Tegnestue & Byggerådgivning - Chris Meyer
Den bedst anbefalede Kloakmester: Kloakservice Syd IVS


Blandt alle vinderne er der trukket lod om to store præmier:
Vinderen af 4 le mans billetter med Toyota: B.B. Jørgensen Gulvservice, København
Vinderen af Modul System varevognsindretning: Malermester Harnov ApS i Vejle

Kommenter på artiklen
Tip redaktionen
Redaktionen anbefaler

Send til en kollega

0.125